Každá mamička, ktorej bolo dopriate dojčiť a chcela by dojčiť čo najdlhšie, sa isto neraz zamyslí nad tým ako tvorbu mliečka podporiť a udržať mliečko pre bábo čo najdlhšie. My Vám vieme na základe vlastnej skúsenosti povedať, že najdôležitejšie je samozrejme ostať v psychickej pohode :) Ďalej je samozrejme dôležité často bábo prikladať. No ani to nemusí stačiť. 

Aj u nás doma sme si so staršou prešli fázou tzv. štrajku - tento sa objaví okolo 3 mesiacov veku dieťatka, kedy počas dňa začína bábo vnímať okolitý svet viac a viac a akoby zabudlo, že je vlastne dobré sa aj napapať :) mnohé deti si túto dennú "diétu" samozrejme kompenzujú v noci, na veľkú "radosť" mamičiek, ktoré sa v noci veľmi nevyspia, sú cez deň unavené a tvorba mliečka je tak ohrozená. Proste je to celé na nervy...

Našťastie Vám vieme aj s prekonaním takéhoto štrajku, prípadne iného problému pri tvorbe či udržaní mliečka pomôcť.

Nech sa páči, toto sme vyskúšali my: 

Olejček na podporu dojčenia - taký malý zázrak na počkanie :) Odporúčame ho použiť napríklad po večernom sprchovaní, kedy sú prsníky prehriate. Olejčekom stačí prsníky namasírovať krúživými pohybmi smerom z vonkajšej strany dovnútra a ozaj do pár minút budete cítiť príjemné teplo, ktoré signalizuje, že mliečko sa tvorí. Dokonca sa v krátkom čase prsníky aj viditeľne nalejú!!!

Čajík na podporu dojčenia - toto je čajík, ktorého chuť Vám nezačne za chvíľu liezť na nervy, je veľmi príjemnej chuti a svojím zložením priaznivo pôsobí na trávenie mamičkay aj dieťatka. Zalejte si ho kedykoľvek počas dňa, s medom chutí najlepšie :) my na ňom fungujeme v podstate od pôrodu a budeme si ho zalievať ešte dlho :)

 Milé mamičky,  budeme Vám držať palce, aby ste prekonali štrajk dieťatka, či inú prekážku v dojčení. Časté prikladanie je dôležité, no tento olejček a čajík Vám urobia veľkú službu, vyskúšajte :)