Starostlivosť o mamu

Počas tehotenstva a pri pôrode ste toho zvládli naozaj veľa. Doprajte si dostatok oddychu a prvotriednu starostlivosť Stadelmann. Zaslúžite si ju. 

Masážny olej pre ženy v šestonedelí

Nežne voňavý olej podporuje zavinovanie maternice. Doprajte si chvíľku pre seba a od prvého dňa po pôrode si ním masírujte bruško. Aromaterapeuticky pôsobí aj na psychiku, potláča ťaživé nálady a pocity vyčerpania. 

Krém na ošetrenie bradaviek

Na začiatku trvá, kým si vaše bradavky zvyknú na väčšiu záťaž. Krém je nedráždivý a bradavky príjemne upokojí. Neobsahuje éterické oleje, takže sa nemusíte báť, že by jeho vôňa bábätku prekážala. Je bez chuti a na rozdiel od iných krémov nie je potrebné umývať ho. 

Čaj na podporu dojčenia

Bylinková čajová zmes pomôže pri rozbehu dojčenia i pri neskorších štrajkoch (obdobie zníženie toku mlieka). Čaj môžete piť dlhodobo a je vhodný na zaistenie dostatku tekutín. Jeho zloženie priaznivo vplýva na trávenie maminky i bábätka a príjemne chutí. 

Olej na podporu dojčenia

Najmä krátko po pôrode môžu byť prsia bolestivé a naliate mliekom. Olej uľavuje od napätia v prsiach a je výborný pri rozmasírovaní zatvrdlín. Masírujte ním celé prsia okrem bradaviek pred dojčením a po teplej sprche, keď sú prsia naliate. 

Hojivý sedací kúpeľ

Ak máte za sebou vaginálny pôrod, hojivý sedací kúpeľ vám pomôže zahojiť popôrodné zranenia. Môžete ho použiť ako sedací kúpeľ i celkový kúpeľ vo vani. Sedací kúpeľ si môžete urobiť už druhý deň po pôrode alebo vtedy, keď vám to bude príjemné. Na začiatku určite začnite s vlažnou vodou, neskôr už teplotu vody voľte podľa toho, ako vám to vyhovuje. 

Kostihojová masť

Kostihoj je známy pre svoje hojivé a regeneračné účinky pri rôznych zraneniach. Masť oceníte pri ošetrovaní hlbokých rán hrádze, ranách po sekcii a jaziev. 

Starostlivosť o bábätko

Bábätko v prvých dňoch potrebuje vás a vašu náruč. Preto v produktoch Stadelmann nie je nič navyše, len láska a príroda. 

Plienkový balzam

Jemný a bezpečný balzam bez chémie chráni citlivú pokožku bábätka v plienkovej oblasti pred podráždením a začervenaním. Prírodné zložky ju zvlhčujú, zabraňujú jej vysúšaniu, dezinfikujú a regenerujú, zároveň však pokožke dovolia dýchať.

Feniklový olej na boľavé bruško

Koliky a bolesť bruška občas potrápia väčšinu bábätiek a ich mamy, ktoré sa im snažia pomôcť. Masírujte bruško bábätka v smere hodinových ručičiek týmto olejom a úľava príde prakticky okamžite. Ak má bábätko koliky častejšie, používajte ho aj preventívne buď ako masážny olej, obklad alebo ho nakvapkajte do kúpeľa. 

Detský masážny olej Strubbelpeter

Niekedy má bábätko cez deň priveľa zážitkov, ktoré pred spaním musí spracovať. Vtedy pomôže masážny olej s jemnou vôňou levandule, ktorý prevonia pokožku a upokojí malého nezbedníka. 

Vyskúšali ste už starostlivosť Stadelmann? Napíšte nám vaše skúsenosti a pomôžte pocítiť silu prírody aj ostatným maminkám a ich deťom.